Menu

Poděkování – Apogeo

Ragby spojilo děti z dětského domova s těmi, které už tento sport hrají. S nápadem zorganizovat akci určenou zejména pro děti z dětského domova přišlo vedení poradenské firmy Apogeo, která je dlouholetým sponzorem českého ragby. Společná akce Centra služeb pro rodinu a dítě a dětského domova Charlotty Masarykové, firmy Apogeo a České rugbyové unie se uskutečnila v soboru 31. 7. 2021 na hřišti v Petrovicích.

Děti z Centra služeb pro rodinu a dítě a dětského domova Charlotty Masarykové držely ragbyový míč v rukou vůbec poprvé. Ty „otrkanější“, oblékající modrožluté dresy klubu z Petrovic, pak přišly své malé kamarády podpořit. Herní část dopoledne vedl manažer rozvoje České rugbyové unie Daniel Beneš, který pro děti přichystal nápadité dovednostní soutěže. Po úvodním oťukávání došlo i na trénink dovedností a prorážení soupeřova „šiku“ s balónem. Nechyběl adrenalin, emoce, ukázka několika podařených ragbyových dovedností, ani pár menších modřin.

Díky sponzorskému daru firmy Apogeo si všichni malí hráči z dětského domova odnesli tričko s logem českého ragby a míč. „Děti byly tak bezprostřední, daly do toho zaujetí i vášeň, šly do toho bez předsudků. To jsou věci, které dospělí někdy jen těžce dávají dohromady,“ komentoval akci Vítězslav Hruška, partner společnosti Apogeo.

Malí ragbisti odcházeli z akce sice unaveni, ale viditelně spokojeni. „Pro děti z dětského domova je taková akce mimořádným zážitkem. Děti byly nadšené a pro některé chlapce bylo odpoledne impulsem pro zájem o pohyb jako takový. Starší děti již chápou, že sport vyžaduje trpělivost a pravidelný trénink. Týmová hra vede děti k nutné spolupráci,“ uvedla ředitelka Centra služeb pro rodinu a dítě a dětského domova Charlotty Masarykové, Radka Soukupová.

„Rádi bychom takové akce podporovali dál, děti z toho byly nadšené, a my taky,“ konstatovala Lucie Purchartová, marketingová manažerka Apogea. Firma podle ní bude v partnerství s Centrem Charlotty Masarykové pokračovat, vazby by ráda ještě utužila.

Další aktuality

U Včely 176, 156 00
Praha 5 – Zbraslav
tel: +420 257 920 303